cs | en | de | it | fr | ru | es | pl
Michalské stromořadí 1061, Olomouc
tel.: + 420 585 502 999 | booking@hotel-alley.cz

Olomouc a okolíOlomouc patří k našim nejstarším a nejvýznamnějším historickým městům, které je svým vývojem, postavením a rozsahem památkové rezervace v České republice srovnatelné pouze s Prahou.

Doporučili bychom Vám si prohlédnout olomouckou radnici s orlojem, který je po pražském na Staroměstském náměstí, nejstarším orlojem v naší zemi, Sloup Nejsvětější Trojice, který byl pro svoji uměleckou a historickou hodnotu v roce 2000 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jedinečnou památkou je soubor šesti olomouckých barokních kašen. V roce 2002 soubor kašen obohatila nová kašna Ariónova, kterou společně s toskánskou architektkou Angelou Chiantelovou pro své rodné město vytvořil sochař Ivan Theimer.

Další zajímavostí je nejvýznamnější olomoucký kostel Katedrála sv. Václava, kde historizující vzhled s nejvyšší kostelní věží na Moravě a druhou nejvyšší v České republice, získal chrám až koncem 19 století. Dále je zde Románský palác, Chrám sv. Mořice, Kostel sv. Michala, Kostel Panny Marie Sněžné a v neposlední řadě rozsáhlý barokní areál, nazýváný hanáckým Escorialem – Klášterní Hradisko. Památka na středověké opevnění dodnes zůstala na jižní straně města a nejstarší část hradeb pochází z 12 století. Historické jádro města obklopuje věnec několika olomouckých parků, které citlivě oddělují památkovou rezervaci od moderní výstavby a vytvářejí spolu jedinečný urbanistický celek.

Pokud jde o současnost, tak do nového tisíciletí vstoupila Olomouc jako krajské město. Každoročně je zde pořádána řada akcí jako např. Flora Olomouc (jedna z nejstarších českých zahradnických výstav), podzimní festival duchovní hudby, mezinárodní varhanní festival, dny Maršála Radeckého, Akademia film Olomouc. Dne 1.6.2006 bylo slavnostně otevřeno Arcidiecézní muzeum, kde se poprvé uceleně představil výběr z nejlepších exponátů staré výtvarné kultury, které po stovky let vznikaly na území celé Moravy. Vedle jedné z nejkvalitnějších středoevropských sbírek starého malířství umožní Arcidiecézní muzeum návštěvníkům zhlédnout vynikající příklady gotického i barokního sochařství, ale také ukázky dalších různorodých exponátů od sbírek prací ze slonoviny až po proslulý kočár biskupa Troyera, liturgické předměty či mešní textilie.

Olomouc poskytuje také mnoho možností pro sportovní a kulturní vyžití.

V těsném sousedství poutního chrámu na Svatém Kopečku, 8 km od Olomouce, je překrásná Zoologická zahrada.

Dále z okolí je nutné připomenout pohádkový hrad Bouzov, hrad Helfštýn, kde se každoročně uskutečňuje setkání uměleckých kovářů Hefaiston, zámek Náměsť na Hané, kde jsou mimo jiné vystaveny kočáry olomouckých biskupů a arcibiskupů, Hrad Šternberk a v neposlední řadě 40 km od Olomouce se nachází zámek Kroměříž, který byl s komplexem zahrad v roce 1998 zapsán na Seznam kulturních památek UNESCO.

Náš hotel zabezpečuje prohlídky nejen výše uvedených památek, ale jsme vždy připraveni poradit a zorganizovat program tak, aby vyhovoval každé věkové skupině a každý ať si odnáší z Olomouce ty nejlepší vzpomínky.

Rezervace on-line
Příjezd:
Počet nocí Počet osob
Preferovaný pokoj

Speciální nabídka

Business Hotel Alley **** Olomouc |tel.: + 420 585 502 999 | |